Wpisy oznaczone tagiem własnego interesu

Praca na etacie we własnej firmie.

Praca na etacie we własnej firmie. Czy można traktować własną firmę tak jak pracę na etacie? Czy można przychodzić do swojego przedsiębiorstwa na osiem godzin, po czym wychodzić i zapominać, nie myśleć o tym wszystkim, co działo się przez cały dzień, tydzień czy ostatni miesiąc. Wydaje się to trudne. Jeżeli prowadzimy własny biznes, zależy nam, aby się rozwijał. Zaletą własnego interesu jest to, że nie ma żadnego ograniczenia. Nic nie ogranicza nas w osiąganiu coraz lepszych efektów. W pracy na etat ogranicza nas wiele czynników, współpracownicy, szefowie, zarządzający przedsiębiorstwem, strategie, plany. We własnej firmie sami jesteśmy swoim panem, sterem, kapitanem statku, który zmierza do portu sukces. Jak wielki ten port będzie, jaką morską drogę obierzemy, zależy tylko od nas, i może trochę od warunków rynkowych. Nie da się oddzielić funkcjonowania własnej firmy od warunków rynkowych, od otoczenia, w którym przyjdzie nam funkcjonować. Nasze dochody, przychody, zależą od klientów, od ich liczby, od zamożności, chęci wydawania ma nasze usługi, produkty, świadczenia. Tu też wiele zależy od nas, od naszego zmysłu, intuicji, obserwacji. Nikt nie zna tak dobrze naszego biznesu jak my. Tylko my potrafimy najlepiej, najskuteczniej ocenić, jaki wpływ czynniki otoczenia będą miały na nasz własny biznes. Tylko my może odpowiednio zareagować na pojawiające się zagrożenia, które spotkają nasz w najbliższej przyszłości. My jesteśmy, więc kapitanem, który pokieruję naszą łodzią najlepiej. Własna firma to praca na więcej niż jeden etat. Nie da się odbębnić ośmiu godzin, po czym wyjść i pójść do knajpy na piwo. Prowadząc własny biznes, nim się żyje, o nim myśli się cały czas, nawet podczas snu. To jest jak nasze dziecko, o które dbamy dzień i w nocy. Nawet nie chodzi o pieniądze, choć są one ważne i nie można bez nich żyć. To coś więcej. Cieszy osiąganie sukcesów, wzrost sprzedaży i poprawa pozycji na rynku, wiąże się to też ze wzrostem dochodów naszej firmy, jednak najistotniejszy w tym jest sam sukces i osiągnięcie zakładanych celów. To te rezultaty dają nam motywację do pracy nad rozwojem własnej firmy.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej Artykuł ten pozwolę sobie zacząć słowa jakże wielkiego poety – Henryka Sienkiewicza. Bowiem rzekł on kiedyś: „… ludzie w różny sposób zdążają do celu, jaki każdy ma przed sobą, to jest do sławy i bogactwa, jeden oględnie, inny gwałtownie, jeden przemocą, inny podstępem, jeden cierpliwie, inny niecierpliwie – a każdy tymi różnymi sposobami może tam dojść.” Dlaczego akurat ten cytat spośród tak wielu? Bowiem dotyczy on naszej ciężkiej pracy. Każdy z nas dąży do swojego wyznaczonego (innego) celu, w całkiem inny sposób. Każdy z nas ma inne wartości. My jednak zajmujemy się prowadzeniem własnej firmy. Jak wiemy, założenie własnego interesu wcale nie jest prostą sprawą. Tylko Ci wytrwali zwyciężą i będą żyć tak jak tego chcieli, tak jak marzyli o tym podczas zakładania swojej firmy. Własny interes to nie lada wyzwanie. Musimy, więc poświęcić bardzo dużo swojego wolnego czasu, by załatwić wszystko, co niezbędne i by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Musimy liczyć się również z ogromem konkurencji, niemal w każdej dziedzinie, dlatego jak każdy wie – dobry pomysł na biznes, to już połowa sukcesu. Chcąc zacząć prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinniśmy dobrze się do tego przygotować, być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi ustawami, rankingami, czytać wiele poradników, książek itp. W wielu miastach również, organizowane są kursy, dotyczące prowadzenia swojej własnej firmy, które znacznie mogą nam ułatwić rozkręcanie naszego interesu. Pamiętajmy by nie podejmować pochopnie żadnych decyzji, związanych z założeniem jak i z prowadzeniem swojego interesu. Musimy mieć głowy na karku, dawać z siebie wszystko, by później nasza firma świetnie prosperowała i zarabiała na siebie i jeszcze na nas i naszą rodzinę, bo przecież o to nam chodzi, takie są główne założenia podczas pomysłu na biznes – swój własny. Na początku sami musimy odpowiedzieć sobie, jaki biznes chcemy otworzyć, w czym czujemy się dobrze, co może przynieść nam dobry zarobek. Warto jest działać powoli, rozważnie, by później znaleźć wyjście z każdej sytuacji, by poradzić sobie w chwilach kryzysu, musimy również być nastawieni na znikome zarobki, na początku prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

O czym powinienem wiedzieć zakładając swoją firmę?

O czym powinienem wiedzieć zakładając swoją firmę? Podczas zakładania własnego interesu, powinniśmy zastanowić się i odpowiedzieć sobie bardzo dokładnie i szczegółowo na 8 bardzo ważnych pytań, a mianowicie:

PYTANIE 1.Kim będzie dla Twojej firmy idealny klient? (Ile ma lat, skąd pochodzi, jakie ma wykształcenie, ile jest w stanie zarobić, jaką pełni funkcję w biznesie, co docenia najbardziej, za co najczęściej płaci, czy stanie się kimś „innym”, jeśli kupi Twój produkt).

PYTANIE 2.Jakie korzyści i cechy, które wynikają z Twojego produktu, Twój statystyczny, potencjalny (najlepszy, idealny) klient najbardziej doceni ?

PYTANIE 3.Czy przeprowadzałeś kiedyś badania naukowe, po to by poznać i dowiedzieć się czego wymagają Twoi potencjalni klienci od Twoich produktów\usług ?

PYTANIE 4.Wiadome jest iż Twoja firma musi mieć stronę internetową, warto jest więc odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakiej konkretnej akcji mają prowadzić informacje, które będą zawarte na Twojej stronie WWW ?

PYTANIE 5.Czy Twoje materiały marketingowe prawidłowo odnoszą się do korzyści i cech, o których mowa była w drugim pytaniu?

PYTANIE 6.Jakimi drogami prowadzisz swoich potencjalnych klientów do NOA? (Najbardziej oczekiwana akcja)

PYTANIE 7.Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są wartości CTR i CR istotnych części Twojego serwisu internetowego?

PYTANIE 8.Jaki średni jest zysk netto z jednej sprzedaży danego produktu Twojej firmy i jaki jest średni zysk na dłuższą metę w firmie.

Warto jest również odpowiedzieć sobie na jedno, najważniejsze pytanie… Chcesz działać racjonalnie czy może jednak wolisz zaufać szczęściu?Jeżeli każdy dobrze przyłoży się do szczerego odpowiedzenia sobie na powyższe pytania, będzie w stanie stworzyć firmę, która idealnie będzie prosperowała już po krótkim czasie działalności. Stworzenie własnej firmy, musimy przemyśleć pod każdym względem, jak, kiedy, co i gdzie. Musimy wziąć każdą opcję pod uwagę – nawet tę najgorszą. Jednak podstawą jest – pozytywne podejście. Każdy kto chce założyć własną firmę, powinien dokładnie się do tego przygotować, by później nie spotkała go jakaś niemiła niespodzianka, problem nie do przejścia.

Biurokracja

Biurokracja Masz pomysł i chęci. Przeraża Cię jednak biurokracja i mnóstwo formalności, które trzeba załatwić, za nim będziesz mógł się cieszyć swoją własną firmą. Nie przejmuj się. Odwagi, to nie jest taki straszny smok, jakby się mogło wydawać. Najważniejsze, że wiesz, czego chcesz i konsekwentnie do tego dążysz, a na końcu tej długiej drogi jest twój, wymarzony własny biznes. Po drodze spotkasz na swojej drodze bardzo ciekawych ludzi. Piękną panią w zusie, przy której zapomnisz, co napisać w formularzu i będziesz kilka razy przychodził, niby się to zapytać jak to miałeś wypełnić formularz. Na koniec przyniesiesz pani kawę, w podziękowaniu, za którą otrzymasz piękny uśmiech. Nikt nie obiecywał, że prowadzenie własnego interesu będzie łatwe. To jednak nie wszystko, gdy już z powodzeniem przebrniesz przez zawiłości związane z zakładaniem własnej firmy, będziesz musiał się zmierzyć z potworem kilkugłowym – fiskusem. Czeka na ciebie kilka formularzy i nie zawsze miła pani, choć przy dobrym szczęściu może i tak ładna jak ta w poprzednim urzędzie. Kawę nie zaszkodzi, a nawet w twoim dobrze pojętym interesie może być niezbędna. Tu jednak przy wypełnianiu formularzy czy też ewentualnych wyjaśnieniach szczególnie uważaj. Dla dobra własnej firmy i swojego spokoju policz kilka razy i sprawdź kilka razy to, co będziesz w tym urzędzie zostawiał. Tutaj pomyłki drogo mogą Cię kosztować. W końcu będziesz mógł spokojnie zająć się własnym biznesem i zarabiać pieniądze. Oczywiście o ile nie będziesz jeszcze musiał załatwić czegoś w swoim urzędzie gminny. Jeżeli twoja firma ma swoją siedzibę na terenach do gminy należących, musisz oprócz podatku od nieruchomości, który płaci każdy, płacić też czynsz. Po za tym, każdy interes generuje ścieki, śmieci itp., więc będziesz zmuszony też ponosić opłaty z tym związane a nierzadko w związku z tym i wyjaśniać różne sporne kwestie. Na pewno, jako zaradny przedsiębiorca znajdziesz mimo wszystko czas na to, aby skutecznie prowadzić swoją własną firmę z sukcesem, tak, aby przynosiła zyski, pomimo wspomnianych wyżej opłat.