Wpisy oznaczone tagiem własną firmę

Praca na etacie we własnej firmie.

Praca na etacie we własnej firmie. Czy można traktować własną firmę tak jak pracę na etacie? Czy można przychodzić do swojego przedsiębiorstwa na osiem godzin, po czym wychodzić i zapominać, nie myśleć o tym wszystkim, co działo się przez cały dzień, tydzień czy ostatni miesiąc. Wydaje się to trudne. Jeżeli prowadzimy własny biznes, zależy nam, aby się rozwijał. Zaletą własnego interesu jest to, że nie ma żadnego ograniczenia. Nic nie ogranicza nas w osiąganiu coraz lepszych efektów. W pracy na etat ogranicza nas wiele czynników, współpracownicy, szefowie, zarządzający przedsiębiorstwem, strategie, plany. We własnej firmie sami jesteśmy swoim panem, sterem, kapitanem statku, który zmierza do portu sukces. Jak wielki ten port będzie, jaką morską drogę obierzemy, zależy tylko od nas, i może trochę od warunków rynkowych. Nie da się oddzielić funkcjonowania własnej firmy od warunków rynkowych, od otoczenia, w którym przyjdzie nam funkcjonować. Nasze dochody, przychody, zależą od klientów, od ich liczby, od zamożności, chęci wydawania ma nasze usługi, produkty, świadczenia. Tu też wiele zależy od nas, od naszego zmysłu, intuicji, obserwacji. Nikt nie zna tak dobrze naszego biznesu jak my. Tylko my potrafimy najlepiej, najskuteczniej ocenić, jaki wpływ czynniki otoczenia będą miały na nasz własny biznes. Tylko my może odpowiednio zareagować na pojawiające się zagrożenia, które spotkają nasz w najbliższej przyszłości. My jesteśmy, więc kapitanem, który pokieruję naszą łodzią najlepiej. Własna firma to praca na więcej niż jeden etat. Nie da się odbębnić ośmiu godzin, po czym wyjść i pójść do knajpy na piwo. Prowadząc własny biznes, nim się żyje, o nim myśli się cały czas, nawet podczas snu. To jest jak nasze dziecko, o które dbamy dzień i w nocy. Nawet nie chodzi o pieniądze, choć są one ważne i nie można bez nich żyć. To coś więcej. Cieszy osiąganie sukcesów, wzrost sprzedaży i poprawa pozycji na rynku, wiąże się to też ze wzrostem dochodów naszej firmy, jednak najistotniejszy w tym jest sam sukces i osiągnięcie zakładanych celów. To te rezultaty dają nam motywację do pracy nad rozwojem własnej firmy.

Spokój lekarstwem na kryzys

Spokój lekarstwem na kryzys Kryzys otacza nas wkoło. Jego falę wdzierają się także na naszą zieloną wyspę. Coraz trudniej w takich warunkach prowadzić spokojnie własną firmę. Ceny szaleją z siłą sztormu. Wzrost podatków, ropy naftowej i cen za energię i gaz powoduję, że rosną koszty naszego biznesu. Coraz trudniej znaleźć nam punkt w naszych rachunkach, dzięki któremu możemy zaoszczędzić. Fala wzrostu cen powoduję spadek zapotrzebowania na wszystkie produkty, w tym te, które my oferujemy. Ludzie coraz mniej kupują produktów naszej firmy, coraz więcej musimy przeznaczyć środków na promocję i marketing. Jednym słowem nasz własny biznes kręci się coraz wolniej. Wisi nad nami coraz częściej widmo konieczności zwinięcia interesu albo przynajmniej zawieszenia na jakiś okres. Dniem i nocą pochylamy się nad własną firmą, żeby znaleźć sposób jak przetrwać w tym trudnym okresie i utrzymać się na zielonej wyspie zyskowności. Zmniejszamy zatrudnienie, optymalizujemy produkcję, zastanawiamy się jak zwiększyć sprzedaż. Wprowadzamy nowe promocję, które mają przyciągnąć nowych klientów do naszej firmy. Wiele nieprzespanych nocy, ciężkich dni. Aby zwiększyć nasze szanse na przetrwanie, rozszerzamy naszą działalność gospodarczą na spokrewnione rynki, aby tam poszukać nowych klientów i nowych środków dla naszego własnego biznesu. Cieszymy się, gdy nasze działania przynoszą, choć skromny efekt. Kiedy możemy przetrwać kolejny miesiąc i rok. Martwimy się nie tylko o nas, nasze rodziny, ale także naszych pracowników i ich rodziny. Oni też traktują swoją pracę dla nas jak pracę w swoją własnej firmie. Dzięki dobrej ocenie sytuacji, zaangażowaniu naszym i naszych pracowników nie dajemy się zatopić i ciągniemy wózek do przodu. Jeszcze bardziej istotne w tym trudnym okresie jest planowanie. Każdy fałszywy ruch w naszym biznesie w tych trudnych czasach może spowodować duże straty, które w konsekwencji będą nas kosztować zakończeniem działalności gospodarczej. Spokój i opanowanie oraz konsekwencja w działaniu będzie lekiem na chorobę zwaną kryzys. Dzięki temu nasza własna firma przetrwa te trudne dla wszystkich czasy.

O czym powinienem wiedzieć zakładając swoją firmę?

O czym powinienem wiedzieć zakładając swoją firmę? Podczas zakładania własnego interesu, powinniśmy zastanowić się i odpowiedzieć sobie bardzo dokładnie i szczegółowo na 8 bardzo ważnych pytań, a mianowicie:

PYTANIE 1.Kim będzie dla Twojej firmy idealny klient? (Ile ma lat, skąd pochodzi, jakie ma wykształcenie, ile jest w stanie zarobić, jaką pełni funkcję w biznesie, co docenia najbardziej, za co najczęściej płaci, czy stanie się kimś „innym”, jeśli kupi Twój produkt).

PYTANIE 2.Jakie korzyści i cechy, które wynikają z Twojego produktu, Twój statystyczny, potencjalny (najlepszy, idealny) klient najbardziej doceni ?

PYTANIE 3.Czy przeprowadzałeś kiedyś badania naukowe, po to by poznać i dowiedzieć się czego wymagają Twoi potencjalni klienci od Twoich produktów\usług ?

PYTANIE 4.Wiadome jest iż Twoja firma musi mieć stronę internetową, warto jest więc odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakiej konkretnej akcji mają prowadzić informacje, które będą zawarte na Twojej stronie WWW ?

PYTANIE 5.Czy Twoje materiały marketingowe prawidłowo odnoszą się do korzyści i cech, o których mowa była w drugim pytaniu?

PYTANIE 6.Jakimi drogami prowadzisz swoich potencjalnych klientów do NOA? (Najbardziej oczekiwana akcja)

PYTANIE 7.Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są wartości CTR i CR istotnych części Twojego serwisu internetowego?

PYTANIE 8.Jaki średni jest zysk netto z jednej sprzedaży danego produktu Twojej firmy i jaki jest średni zysk na dłuższą metę w firmie.

Warto jest również odpowiedzieć sobie na jedno, najważniejsze pytanie… Chcesz działać racjonalnie czy może jednak wolisz zaufać szczęściu?Jeżeli każdy dobrze przyłoży się do szczerego odpowiedzenia sobie na powyższe pytania, będzie w stanie stworzyć firmę, która idealnie będzie prosperowała już po krótkim czasie działalności. Stworzenie własnej firmy, musimy przemyśleć pod każdym względem, jak, kiedy, co i gdzie. Musimy wziąć każdą opcję pod uwagę – nawet tę najgorszą. Jednak podstawą jest – pozytywne podejście. Każdy kto chce założyć własną firmę, powinien dokładnie się do tego przygotować, by później nie spotkała go jakaś niemiła niespodzianka, problem nie do przejścia.

Chcę mieć swój biznes!

Chcę mieć swój biznes! W życiu chyba każdego z nas, pojawia się, choć przez chwilę myśl: „jakby to było zarabiać tylko i wyłącznie na siebie, pracować na swoje konto i przypisywać sobie wszystkie sukcesy, jakie osiągnęła nasza firma”. Ci, u których myśli te pojawiały się częściej, postanowili założyć własne firmy czy własną działalność gospodarczą. Statystyki twierdzą, że co drugi Polak, chciałby mieć własną firmę! To więcej, niż unijna średnia, która wynosi 45 procent. To wszystko związane jest oczywiście z potrzebą samorealizacji, poczuciem całkowitej niezależności i oczywiście dużo wyższe zarobki niż na każdym innym stanowisku (oczywiście nie na samym początku, bo na sukces trzeba zapracować, być bardzo cierpliwym i wytrwałym). Dziś dobry pomysł na własną firmę czy każdą działalność gospodarczą, to już połowa sukcesu. Skąd, więc pieniądze? Na większość własnych interesów, bowiem, będą nam one niezbędne. W jednej branży kwota będzie banalna, w innej zaś – kolosalna, wszystko, więc zależy od naszych możliwości finansowych. Możemy również starać się o różnego rodzaju dotacje, dofinansowania czy kredyty. Do stworzenia własnego biznesu należy się długo i bardzo rzetelnie przygotować. Badania rynku, czego będą oczekiwać od nas klienci, zbadanie całej konkurencji w danej branży i wiele innych czynników, które będą wpływać na rozwój naszej firmy jak i na samo jej stworzenie. Warto jest, więc udać się na kurs prowadzenia własnej działalności gospodarczej, które są często organizowane w urzędach pracy, możemy również korzystać z wielu poradników, które są umieszczane w Internecie, jak i pogrążać się w lekturach, których w naszych księgarniach nie brakuje. Mnóstwo cennych informacji, które nam się przydadzą znajdziemy dosłownie wszędzie, w Internecie, książkach, specjalistycznych pismach i gazetach, wystarczy tylko dobrze poszukać, nie spieszyć się, bo jak mówi przysłowie:, „Co nagle to po diable”. Zakładając firmę, bądźmy nastawieni na sukces, jest to konieczne! Jeśli jednak już podczas małych przeszkód czy problemów, poddajemy się… Nie będziemy dobrymi szefami – dla nas samych i nie stworzymy firmy na lata, która będzie nam przynosić bardzo wysokie zyski.