Wpisy oznaczone tagiem działalność gospodarcza

Poświęcenie = sukces

Poświęcenie = sukces Chcąc założyć własną działalność gospodarczą, prowadzić swój własny biznes, musimy być przygotowani (przynajmniej na początku) na sporo poświęceń. Każdy musi zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele czasu będziemy musieli poświęcić by załatwić wszystko, co związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej, z dobrym rozreklamowaniem firmy czy usług, które chcemy świadczyć itp. Jak wiemy, w każdej branży jest bardzo wiele konkurencji, stąd też musimy być zdeterminowani i pewni siebie. Wtedy będziemy w stanie osiągnąć sukces przy prowadzeniu własnego biznesu. Jeżeli chcemy zarabiać duże pieniądze, pracować tylko na siebie i polepszyć życie naszej rodziny, możemy zrobić to właśnie poprzez otwarcie swojej firmy. Od czego jednak zacząć? Przede wszystkim, od pozytywnego nastawienia. Nastawienie na sukces to już wielki krok do odniesienia go. Jeżeli od początku do końca, będziemy wytrwali, będziemy pewni, że uda nam się osiągnąć sukces, to tak właśnie będzie. Oczywiście samo założenie firmy, pochłonie nam praktycznie cały wolny czas. Mnóstwo spraw, które musimy załatwić, tak by firma legalnie działała, by wszystko odbywało się zgodnie z prawem, będzie nas kosztowało sporo nerwów i bólu nóg i kręgosłupa… od biegania po urzędach. Własna działalność gospodarcza to nie jest łatwy orzech do zgryzienia, powie to każdy, kto posiada już własną firmę czy działalność. Jest jednak plus tego całego zamieszania wokół założenia własnej firmy, ten plus to… praca na samego siebie. Ile pracy i wysiłku w dany krok włożymy, tyle dostaniemy w zamian. Pierwszym krokiem są wnikliwe badania rynku, sprawdzenie firm, którzy później mogą się stać naszą konkurencją, rozeznanie, – czego nasi klienci będą od nasz oczekiwać, czego będą potrzebować, – do kogo, do jakich ludzi, kierowana będzie oferta naszej firmy i jej usługi. Stworzenie biznesu nie jest ogromnym problemem, musimy mieć tylko lokomotywę, która to wszystko pociągnie – naszą wyobraźnię, nasze starania, nasze uparcie w dążeniu do celu, naszą wytrwałość i wsparcie bliskich.

Sposób na życie

Sposób na życie W obecnych, niespokojnych czasach, kiedy rosnąca konkurencja na rynku wymusza od przedsiębiorstw ciągłą optymalizację kosztów i polepszanie, jakości i wydajności pracy, naturalną tego konsekwencją są zwolnienia. Dla niektórych osób odejście z pracy jest życiową tragedią, a pozbawieni nierzadko jedynego dochodu, szybko popadają w depresję, psują się też ich kontakty z rodziną i otoczeniem, a z każdym tygodniem pozostawania bez zatrudnienia, tracą motywacje do poszukiwania nowej pracy. Dla części osób takie zwolnienie z pracy to bodziec do działania, motywator i szansa na spełnianie się w realizacji swojej pasji, a przy tym na tę wolność, jaką daje prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Własna firma to możliwość sterowania własnym losem i obrania takiego kierunku działania, który będzie zgodny z naszym charakterem, zainteresowaniami oraz temperamentem. To także duża odpowiedzialność: przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności przedsiębiorca jest sobie sterem, żeglarzem i okrętem, natomiast w przypadku zatrudnienia pracowników, dochodzi jeszcze odpowiedzialność za podległych pracowników. Dla osób, które chciałyby się sprawdzić i mają jasną wizję tego, co chciałyby osiągnąć, własna firma jest wspaniałym sposobem nie tylko na życie, ale i na sukces! Pamiętajmy jednak, iż każdy kija ma dwa końce. Jednej to ten, iż nasza działalność gospodarcza może przynosić nam zyski i być sposobem na ułożone życie a druga to tak, iż możemy splajtować a nasza firma zacznie przynosić same strat a my będziemy zmuszeni dokładać do interesu. Bez wątpienia zarówno w wystąpieniu jednego jak i drugiego przypadku ważny jest dobry obrót gotówką i rozsądne gospodarowanie finansami firmy. Nie odłącznym elementem każdego biznesu każdej działalności gospodarczej jest osoba, która zajmie się naszymi finansami. Przeliczani, naliczanie liczenie to wszystko to zajęcia dla księgowej. To właśnie księgowa nierzadko jest naszym sterem dzięki to, któremu wiemy, na czym stoimy i jak wyglądają nasze finanse oraz na ile możemy pozwolić sobie w razie konieczności zaczerpnięcia pożyczki lub kredyty dla firm.

Założenie własnej firmy – ryzyko?

Założenie własnej firmy – ryzyko? W ponad 90-ciu procent przypadków założenie własnej działalności gospodarczej wiąże się ze sporym kosztami z wkładem własnym w firmę. Warto jest dużo wcześniej odłożyć pieniądze, by nie zaczynać od przysłowiowego „zera”. Każdy interes wiąże się również ze swego rodzaju ryzykiem. Nigdy nie możemy być, bowiem w stu procentach pewni, że interes „wypali”, że nasza firma będzie dobrze prosperowała. Praktycznie każdy krok w naszym życiu, krok w przyszłość niesie ze sobą pewnego rodzaju ryzyko, że coś może się nie udać. Jeśli jednak jesteśmy zdeterminowani, wiemy, czego chcemy, dążymy do celu, to zapewne uda nam się stworzyć firmę, która szybko będzie na siebie, a przede wszystkim na nas i naszą rodzinę zarabiała. Owszem musimy sobie zdawać sprawę z tego, że na początku własna działalność gospodarcza pochłonie cały nasz czas, jednak, gdy załatwimy już wszystkie formalności związane z biznesem będziemy mogli się już tylko cieszyć ze statusu „szefa firmy”. Jeśli mamy odpowiednie podejście, potrafimy podejmować dobre decyzje, mamy wsparcie wśród bliskich, to sukces jest nam pisany. Jeśli jednak, poddajemy się już na początku, na małych przeszkodach to niestety, ale sukces nie jest nam pisany i nie ma sensu „bawić się” w zakładanie własnego interesu. Warto jest przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, dobrze rozeznać się na rynku, znać oferty naszych potencjalnych firm konkurentów, wiedzieć, czego mogą oczekiwać od nas nasi przyszli klienci. Wierząc w siebie, wierząc w odniesienie sukcesu, wreszcie będziemy mogli robić to, co nam się podoba, to, co chcemy i dodatkowo zarabiać na tym. Cóż, więc chcieć więcej. Na początku będzie ciężko, jednak z czasem, nasza firma rozwinie się – a musimy sporo uwagi poświęcić rozwojowi naszej firmy – wtedy będziemy mogli spokojnie usiąść i powiedzieć sobie „Jestem z siebie dumny\dumna udało mi się!”. Warto jest realizować swoje plany, zwłaszcza te związane z założeniem własnej firmy, by na starość wiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, by polepszyć swoje dotychczasowe życie, nawet, jeśli to „polepszanie” wiązało się z wieloma nerwami i problemami, – bo tych uniknąć się po prostu, nie da.

Chcę stać się niezależnym finansowo

Chcę stać się niezależnym finansowo Coraz więcej ludzi myśli o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Masz dosyć pracowania „dla kogoś”, chcesz wreszcie robić wszystko dla siebie i swojej rodziny i być samemu sobie szefem? Prowadzenie własnej firmy, wcale nie jest takie proste do rozpoczęcia, jeśli jednak wszystko dokładnie przeanalizujesz, przygotujesz się na wszystko, co może Cię spotkać, sukces masz w kieszeni. Pozytywne nastawienie to najważniejsza kwestia, również wsparcie bliskich może przyczynić się do naszego sukcesu. Jaki jednak interes otworzyć, by nie musieć brać ogromnych pożyczek? Coraz więcej słyszy się o tak zwanym e-biznesie. Teraz możemy założyć firmę, siedząc w domu, przed swoim komputerem, to jednak nie wszystko – wciąż możemy sprawować kontrolę nad swoją firmą, również w domu, w dowolnym czasie, wystarczy nam tylko komputer. Sklep internetowy, reklama, pozycjonowanie stron – te i wiele innych firm możemy założyć. Sami wreszcie możemy na siebie zarabiać, często – łatwo i przyjemnie, bez wychodzenia z domu, bez ciężkiej pracy fizycznej. Inwestowanie na giełdach również może odbywać się w naszych domach, branie udziałów w przeróżnych zakładach itp. Jednak, do takiego zarabiania firma nie jest konieczna ani też żadna działalność gospodarcza, jedyne, co – wkład pieniężny, musimy również liczyć się z utratą całego kapitału. Od zawsze, bowiem wiadomo, że trzeba ciężko pracować, by później nasz trud został nagrodzony. Nigdy się nie poddawajmy, stwórzmy własną firmę, dążmy do tego, by dobrze prosperowała, nawet w chwilach kryzysu, jaki właśnie dopadł nasz kraj. Jeśli mamy już dobry pomysł na biznes, to już mamy połowę sukcesu za sobą. Dobre rozeznanie na rynku, wśród potencjalnych konkurencji. Musimy również wiedzieć, czego może od nas oczekiwać klient, a czego będzie oczekiwał na pewno. Każda, nawet najmniejsza odpowiedź może nam pomóc. Jak wiemy, wśród tylu sklepów, czy firm, klient wybierze tę, która najbardziej mu odpowiada i jest stosunkowo tania? Wiadomo, będzie wolał wydać więcej, ale dobrze się czuć rozmawiając ze sprzedawcą, czy dobijając transakcji z szefem danej firmy.