Wpisy oznaczone tagiem biznesu

Poświęcenie = sukces

Poświęcenie = sukces Chcąc założyć własną działalność gospodarczą, prowadzić swój własny biznes, musimy być przygotowani (przynajmniej na początku) na sporo poświęceń. Każdy musi zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele czasu będziemy musieli poświęcić by załatwić wszystko, co związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej, z dobrym rozreklamowaniem firmy czy usług, które chcemy świadczyć itp. Jak wiemy, w każdej branży jest bardzo wiele konkurencji, stąd też musimy być zdeterminowani i pewni siebie. Wtedy będziemy w stanie osiągnąć sukces przy prowadzeniu własnego biznesu. Jeżeli chcemy zarabiać duże pieniądze, pracować tylko na siebie i polepszyć życie naszej rodziny, możemy zrobić to właśnie poprzez otwarcie swojej firmy. Od czego jednak zacząć? Przede wszystkim, od pozytywnego nastawienia. Nastawienie na sukces to już wielki krok do odniesienia go. Jeżeli od początku do końca, będziemy wytrwali, będziemy pewni, że uda nam się osiągnąć sukces, to tak właśnie będzie. Oczywiście samo założenie firmy, pochłonie nam praktycznie cały wolny czas. Mnóstwo spraw, które musimy załatwić, tak by firma legalnie działała, by wszystko odbywało się zgodnie z prawem, będzie nas kosztowało sporo nerwów i bólu nóg i kręgosłupa… od biegania po urzędach. Własna działalność gospodarcza to nie jest łatwy orzech do zgryzienia, powie to każdy, kto posiada już własną firmę czy działalność. Jest jednak plus tego całego zamieszania wokół założenia własnej firmy, ten plus to… praca na samego siebie. Ile pracy i wysiłku w dany krok włożymy, tyle dostaniemy w zamian. Pierwszym krokiem są wnikliwe badania rynku, sprawdzenie firm, którzy później mogą się stać naszą konkurencją, rozeznanie, – czego nasi klienci będą od nasz oczekiwać, czego będą potrzebować, – do kogo, do jakich ludzi, kierowana będzie oferta naszej firmy i jej usługi. Stworzenie biznesu nie jest ogromnym problemem, musimy mieć tylko lokomotywę, która to wszystko pociągnie – naszą wyobraźnię, nasze starania, nasze uparcie w dążeniu do celu, naszą wytrwałość i wsparcie bliskich.

Spokój lekarstwem na kryzys

Spokój lekarstwem na kryzys Kryzys otacza nas wkoło. Jego falę wdzierają się także na naszą zieloną wyspę. Coraz trudniej w takich warunkach prowadzić spokojnie własną firmę. Ceny szaleją z siłą sztormu. Wzrost podatków, ropy naftowej i cen za energię i gaz powoduję, że rosną koszty naszego biznesu. Coraz trudniej znaleźć nam punkt w naszych rachunkach, dzięki któremu możemy zaoszczędzić. Fala wzrostu cen powoduję spadek zapotrzebowania na wszystkie produkty, w tym te, które my oferujemy. Ludzie coraz mniej kupują produktów naszej firmy, coraz więcej musimy przeznaczyć środków na promocję i marketing. Jednym słowem nasz własny biznes kręci się coraz wolniej. Wisi nad nami coraz częściej widmo konieczności zwinięcia interesu albo przynajmniej zawieszenia na jakiś okres. Dniem i nocą pochylamy się nad własną firmą, żeby znaleźć sposób jak przetrwać w tym trudnym okresie i utrzymać się na zielonej wyspie zyskowności. Zmniejszamy zatrudnienie, optymalizujemy produkcję, zastanawiamy się jak zwiększyć sprzedaż. Wprowadzamy nowe promocję, które mają przyciągnąć nowych klientów do naszej firmy. Wiele nieprzespanych nocy, ciężkich dni. Aby zwiększyć nasze szanse na przetrwanie, rozszerzamy naszą działalność gospodarczą na spokrewnione rynki, aby tam poszukać nowych klientów i nowych środków dla naszego własnego biznesu. Cieszymy się, gdy nasze działania przynoszą, choć skromny efekt. Kiedy możemy przetrwać kolejny miesiąc i rok. Martwimy się nie tylko o nas, nasze rodziny, ale także naszych pracowników i ich rodziny. Oni też traktują swoją pracę dla nas jak pracę w swoją własnej firmie. Dzięki dobrej ocenie sytuacji, zaangażowaniu naszym i naszych pracowników nie dajemy się zatopić i ciągniemy wózek do przodu. Jeszcze bardziej istotne w tym trudnym okresie jest planowanie. Każdy fałszywy ruch w naszym biznesie w tych trudnych czasach może spowodować duże straty, które w konsekwencji będą nas kosztować zakończeniem działalności gospodarczej. Spokój i opanowanie oraz konsekwencja w działaniu będzie lekiem na chorobę zwaną kryzys. Dzięki temu nasza własna firma przetrwa te trudne dla wszystkich czasy.

Własna firma drogą do wolności finansowej

Własna firma drogą do wolności finansowej Wolność jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Wolność finansowa jest częstym marzeniem, które można zrealizować rozpoczynając własny biznes. Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem, ale też i przygodą. Jeżeli dobrze określimy swoje cechy osobowości i zaczniemy zajmować się tym, na czym się znamy albo przynajmniej, co nas pociąga i fascynuję, mamy dużą szansę, że interes, który będziemy prowadzić, okaże się dużym sukces. Własna firma musi stać się naszym życiem, nie można zajmować się tym po godzinach czy w weekendy. Jeżeli naprawdę chcemy osiągnąć sukces w biznesie i cieszyć się wolnością finansową, musi poświęcić się temu zajęciu bez reszty. Nasz własny biznes, przynajmniej na początku musi nas interesować bardziej niż własna żona i własne dzieci. Każdą chwilę musimy poświęcić na myślenie o tym jak rozkręcić skutecznie naszą działalność gospodarczą, tak, aby zainwestowany przez nas czas i środki szybko przyniosły efekty i zwróciły się ze sporą nawiązką. Dużo łatwiej będzie nam poświęcać się wiele godzin ciężkiej pracy, jeżeli to, co będziemy robić, będziemy czynić z pasją. Jeżeli zaangażujemy nasze serce, nasza ciała i umysł będą męczyć się zdecydowanie wolnej, a zadania będziemy wykonywać zdecydowanie szybciej. Niebagatelną sprawą jest dobre przygotowanie gruntu. Przede wszystkim wykonanie porządnego biznesplanu, w którym bardzo szczegółowo opiszemy sytuację naszego biznesu. Przedstawimy otoczenie rynkowe, w którym przyjdzie nam działać, ofertę produkty oraz klientów naszej własnej firmy. Im więcej czasu poświęcimy na zaplanowania naszego interesu, tym mniej później czasu będziemy musieli poświęcić na czynności zbędne, które nie tylko nie sprawią wzrostu naszych zysków, ale też i nie przyciągną do nas klientów. Jeśli tylko mamy pomysł na własny biznes, nie bójmy się przystąpić do jego realizacji. Zaplanujmy w miarę dokładnie krok po kroku, co zrobić, aby przekształcić pomysł w dobrze prosperujący interes. W jaki sposób przyciągnąć do firmy klientów, którzy nie tylko kupią nasze produkty, ale jeszcze będą wracać często po następne.

Otwarcie własnej firmy

Otwarcie własnej firmy Założenie własnej działalności gospodarczej, krok po kroku? Nie bójcie się, założenie własnego biznesu, wcale nie jest tak skomplikowane jak może to wyglądać. Przede wszystkim, musimy zacząć od rejestracji firmy w Urzędzie Miasta, tutaj musimy przygotować wszystkie dane dotyczące nas jak i samej firmy, spędzimy tu trochę czasu, ale jednak formalności te są konieczne. Następnie musimy udać się do kolejnego Urzędu – Statystycznego, by nadano naszej firmie numer REGON. W ciągu 14 dni od uzyskania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej należy wystąpić do właściwego ze względu na adres zamieszkania urzędu statystycznego o dokonanie wpisu do Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej. Następnie musimy założyć firmowe konto w banku (poszukajcie opcji, która najbardziej będzie odpowiadała waszym potrzebom) a także stworzenie firmowej pieczątki, bez której się nie obędziecie. Następnym krokiem, będzie udanie się do Urzędu Skarbowego po NIP a także, by wybrać formę opodatkowania – wiele informacji na ten temat znajdziecie w Internecie, tu również na spokojnie przeanalizujcie, która forma opodatkowania będzie dla waszej firmy najbardziej korzystna. Następnym krokiem będą składki na ubezpieczenie społeczne w ZUS (formularze, które będą wam do tego potrzebne to: ZUS ZPA, ZUS ZFA, ZUS ZUA, ZUS ZZA). Rozpoczynając swoją działalność gospodarczą, jesteśmy niejako zmuszeni na ubezpieczenia: emerytalne, rentowne, wypadkowe, zdrowotne, a także dodatkowe opłacanie składek na Fundusz Pracy a także dobrowolne ubezpieczenie – chorobowe. Ostatni krok to zgłoszenie naszej firmy do Państwowej Inspekcji Pracy. Jeżeli przedsiębiorca – pracodawca zatrudnia pracownika, to musi o tym powiadomić na piśmie właściwego inspektora pracy PIP i właściwego państwowego inspektora sanitarnego o miejscu, rodzaju a także o zakresie prowadzonej działalności gospodarczej a także o liczbie pracowników. Jeśli jednak w swojej firmie nie będziesz zatrudniał pracowników, ten punk Cię nie dotyczy.