Wpisy oznaczone tagiem biznes

Poświęcenie = sukces

Poświęcenie = sukces Chcąc założyć własną działalność gospodarczą, prowadzić swój własny biznes, musimy być przygotowani (przynajmniej na początku) na sporo poświęceń. Każdy musi zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele czasu będziemy musieli poświęcić by załatwić wszystko, co związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej, z dobrym rozreklamowaniem firmy czy usług, które chcemy świadczyć itp. Jak wiemy, w każdej branży jest bardzo wiele konkurencji, stąd też musimy być zdeterminowani i pewni siebie. Wtedy będziemy w stanie osiągnąć sukces przy prowadzeniu własnego biznesu. Jeżeli chcemy zarabiać duże pieniądze, pracować tylko na siebie i polepszyć życie naszej rodziny, możemy zrobić to właśnie poprzez otwarcie swojej firmy. Od czego jednak zacząć? Przede wszystkim, od pozytywnego nastawienia. Nastawienie na sukces to już wielki krok do odniesienia go. Jeżeli od początku do końca, będziemy wytrwali, będziemy pewni, że uda nam się osiągnąć sukces, to tak właśnie będzie. Oczywiście samo założenie firmy, pochłonie nam praktycznie cały wolny czas. Mnóstwo spraw, które musimy załatwić, tak by firma legalnie działała, by wszystko odbywało się zgodnie z prawem, będzie nas kosztowało sporo nerwów i bólu nóg i kręgosłupa… od biegania po urzędach. Własna działalność gospodarcza to nie jest łatwy orzech do zgryzienia, powie to każdy, kto posiada już własną firmę czy działalność. Jest jednak plus tego całego zamieszania wokół założenia własnej firmy, ten plus to… praca na samego siebie. Ile pracy i wysiłku w dany krok włożymy, tyle dostaniemy w zamian. Pierwszym krokiem są wnikliwe badania rynku, sprawdzenie firm, którzy później mogą się stać naszą konkurencją, rozeznanie, – czego nasi klienci będą od nasz oczekiwać, czego będą potrzebować, – do kogo, do jakich ludzi, kierowana będzie oferta naszej firmy i jej usługi. Stworzenie biznesu nie jest ogromnym problemem, musimy mieć tylko lokomotywę, która to wszystko pociągnie – naszą wyobraźnię, nasze starania, nasze uparcie w dążeniu do celu, naszą wytrwałość i wsparcie bliskich.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej Artykuł ten pozwolę sobie zacząć słowa jakże wielkiego poety – Henryka Sienkiewicza. Bowiem rzekł on kiedyś: „… ludzie w różny sposób zdążają do celu, jaki każdy ma przed sobą, to jest do sławy i bogactwa, jeden oględnie, inny gwałtownie, jeden przemocą, inny podstępem, jeden cierpliwie, inny niecierpliwie – a każdy tymi różnymi sposobami może tam dojść.” Dlaczego akurat ten cytat spośród tak wielu? Bowiem dotyczy on naszej ciężkiej pracy. Każdy z nas dąży do swojego wyznaczonego (innego) celu, w całkiem inny sposób. Każdy z nas ma inne wartości. My jednak zajmujemy się prowadzeniem własnej firmy. Jak wiemy, założenie własnego interesu wcale nie jest prostą sprawą. Tylko Ci wytrwali zwyciężą i będą żyć tak jak tego chcieli, tak jak marzyli o tym podczas zakładania swojej firmy. Własny interes to nie lada wyzwanie. Musimy, więc poświęcić bardzo dużo swojego wolnego czasu, by załatwić wszystko, co niezbędne i by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Musimy liczyć się również z ogromem konkurencji, niemal w każdej dziedzinie, dlatego jak każdy wie – dobry pomysł na biznes, to już połowa sukcesu. Chcąc zacząć prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinniśmy dobrze się do tego przygotować, być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi ustawami, rankingami, czytać wiele poradników, książek itp. W wielu miastach również, organizowane są kursy, dotyczące prowadzenia swojej własnej firmy, które znacznie mogą nam ułatwić rozkręcanie naszego interesu. Pamiętajmy by nie podejmować pochopnie żadnych decyzji, związanych z założeniem jak i z prowadzeniem swojego interesu. Musimy mieć głowy na karku, dawać z siebie wszystko, by później nasza firma świetnie prosperowała i zarabiała na siebie i jeszcze na nas i naszą rodzinę, bo przecież o to nam chodzi, takie są główne założenia podczas pomysłu na biznes – swój własny. Na początku sami musimy odpowiedzieć sobie, jaki biznes chcemy otworzyć, w czym czujemy się dobrze, co może przynieść nam dobry zarobek. Warto jest działać powoli, rozważnie, by później znaleźć wyjście z każdej sytuacji, by poradzić sobie w chwilach kryzysu, musimy również być nastawieni na znikome zarobki, na początku prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Powody nieuchronnej porażki w biznesie

Powody nieuchronnej porażki w biznesie Zastanawiające to, że 85 % nowo powstałych własnych firm upada w okresie pierwszych 5 lat swojej działalności. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak jakiegokolwiek planowania i ukierunkowania swojej działalności gospodarczej. Napisałem jakiegokolwiek planowania, bo rzeczywiście każde nawet najskromniejsze planowanie na zwykłej kartce papieru jest lesze niż jego brak. Prowadzenie własnej firmy bez planu to jak podróż statkiem bez kompasu i mapy oceanu, którym płyniemy. To przedsięwzięcie skazane z góry na porażkę i niepowodzenie. Aż dziwne, że tyle firm – 85 % popełnia ten błąd. Nie wymagamy od małych rodzinnych własnych biznesów tworzenia w firmie komórek od planowania strategicznego, ciągłego monitorowania efektów. Wystarczy usiąść, wziąć do ręki kartkę papieru i nakreślić cele, które chcemy osiągnąć oraz opisać jak do tego dojść. Jeżeli ktoś decydował się na podjęcie własnej działalności gospodarczej, to liczył się z pracą, ciężką pracą, planowanie do ciężkiej pracy trudno zaliczyć. Może to być nawet przyjemne, kiedy, koncentrując się na zaplanowaniu rozwoju naszej własnej firmy damy ponieść się emocją i za bardzo się rozmarzymy. Może okazać się, że nasz mały biznes rozrośnie się do potężnych rozmiarów gigantów światowego biznesu. Ktoś może mi zarzucić, że to strata czasu i pieniędzy. Czas to pieniądz. Nie zgodzę się z takim stwierdzeniem. Czas to rzeczywiście pieniądz, ale planowanie własnego biznesu to nie jest strata czasu ani pieniędzy. To bardzo dobra inwestycja, która nam się zwróci bardzo szybko. Przede wszystkim czas spędzony na planowaniu pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu w trakcie rozwijania naszego interesu. Nie będziemy zastanawiali się, co zrobić, kiedy pojawią się problemy. Będziemy działać, a to z kolei, czyli szybkie działania, pozwoli rozwijać się naszej własnej firmie w sytuacjach, kiedy bez planu nie mielibyśmy szans na rozwój, a nie raz wręcz okazję do poniesienia sromotnej porażki. Reasumując planowanie w naszym, własnym biznesie pozwoli nam zaoszczędzić wiele cennego czasu i przyniesie nam wymierne korzyści finansowe.

Sytuacja nerwowa opanowana

Sytuacja nerwowa opanowana Dziecko się rozchorowało i nie ma, kto z nim zostać. Dzwonią z twojej własnej firmy, że jest klient, niezadowolony z produktu, który kupił wczoraj. Samochód nie ma aktualnego przeglądu, który skończył się wczoraj. Coś Ci to przypomina? Twój własny dzień? Od takich sytuacji nie uciekniemy. Jeżeli chcesz, aby Twoja własna firma rozwijała się, pomimo takich nieprzewidzianych sytuacji zorganizuj się, zapanuj nad swoim czasem, nad swoimi nerwami. Trudne? Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby twój własny biznes był bezpieczny. Czas to pieniądz, twój pieniądz. Na pewno już pracujesz z terminarzem, w obecnych czasach trudno sobie wyobrazić człowieka interesu bez takiego przedmiotu. Na pewno też ustalasz swoje cele i zadania i wiesz dobrze, w którym kierunku podążać by twoja własna firma rozwijała się w pożądanym kierunku. Czasem jednak wyskoczy coś nieprzewidywanego, ba kilka rzeczy nieprzewidzianych naraz i robi się wtedy ruch w interesie, nie do końca taki, jakiego byś pożądał, jakiego byś pragnął. Zatrzymaj się na chwilę, wyobraź sobie, że ty jesteś panem tego biznesu. Bo tak właśnie jest. Ty jesteś twórcą tego interesu, ty kierujesz tym biznesem i ty potrafisz nad tym zapanować. Nikt nie może zrobić tego za Ciebie. Wyobraź sobie, że wszystko jest w idealnym porządku, nad wszystkim panujesz. Tak może być. To od ciebie zależy, jak będzie prosperować, funkcjonować twoja własna firma, czy będą do niej przychodzić zadowoleni klienci i czy z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy będą opuszczać twoją firmę. Nie obrażaj się na cały świat. Nikt nie chce zrobić Ci na złość. To tylko przypadek, że w tym samym czasie spiętrzyło się kilka spraw. Straciłeś chwilową kontrolę, to wszystko. Nic się nie stało. Za chwilę wszystko wróci do normy, a ty będziesz mógł spokojnie prowadzić swój własny biznes i nic ani nikt nie będzie zakłócał Ci spokoju. Sytuacja została opanowana. Wszyscy wracają do swoich zadań i z uśmiechami na twarzy będą oczekiwać następnego skumulowania nieprzewidzianych okoliczności. Bo coś dziać się musi.