O czym powinienem wiedzieć zakładając swoją firmę?

O czym powinienem wiedzieć zakładając swoją firmę? Podczas zakładania własnego interesu, powinniśmy zastanowić się i odpowiedzieć sobie bardzo dokładnie i szczegółowo na 8 bardzo ważnych pytań, a mianowicie:

PYTANIE 1.Kim będzie dla Twojej firmy idealny klient? (Ile ma lat, skąd pochodzi, jakie ma wykształcenie, ile jest w stanie zarobić, jaką pełni funkcję w biznesie, co docenia najbardziej, za co najczęściej płaci, czy stanie się kimś „innym”, jeśli kupi Twój produkt).

PYTANIE 2.Jakie korzyści i cechy, które wynikają z Twojego produktu, Twój statystyczny, potencjalny (najlepszy, idealny) klient najbardziej doceni ?

PYTANIE 3.Czy przeprowadzałeś kiedyś badania naukowe, po to by poznać i dowiedzieć się czego wymagają Twoi potencjalni klienci od Twoich produktów\usług ?

PYTANIE 4.Wiadome jest iż Twoja firma musi mieć stronę internetową, warto jest więc odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakiej konkretnej akcji mają prowadzić informacje, które będą zawarte na Twojej stronie WWW ?

PYTANIE 5.Czy Twoje materiały marketingowe prawidłowo odnoszą się do korzyści i cech, o których mowa była w drugim pytaniu?

PYTANIE 6.Jakimi drogami prowadzisz swoich potencjalnych klientów do NOA? (Najbardziej oczekiwana akcja)

PYTANIE 7.Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są wartości CTR i CR istotnych części Twojego serwisu internetowego?

PYTANIE 8.Jaki średni jest zysk netto z jednej sprzedaży danego produktu Twojej firmy i jaki jest średni zysk na dłuższą metę w firmie.

Warto jest również odpowiedzieć sobie na jedno, najważniejsze pytanie… Chcesz działać racjonalnie czy może jednak wolisz zaufać szczęściu?Jeżeli każdy dobrze przyłoży się do szczerego odpowiedzenia sobie na powyższe pytania, będzie w stanie stworzyć firmę, która idealnie będzie prosperowała już po krótkim czasie działalności. Stworzenie własnej firmy, musimy przemyśleć pod każdym względem, jak, kiedy, co i gdzie. Musimy wziąć każdą opcję pod uwagę – nawet tę najgorszą. Jednak podstawą jest – pozytywne podejście. Każdy kto chce założyć własną firmę, powinien dokładnie się do tego przygotować, by później nie spotkała go jakaś niemiła niespodzianka, problem nie do przejścia.

Komentarze zostały wyłączone.

Skomentuj