Wpisy z Marzec 2012

Spokój lekarstwem na kryzys

Spokój lekarstwem na kryzys Kryzys otacza nas wkoło. Jego falę wdzierają się także na naszą zieloną wyspę. Coraz trudniej w takich warunkach prowadzić spokojnie własną firmę. Ceny szaleją z siłą sztormu. Wzrost podatków, ropy naftowej i cen za energię i gaz powoduję, że rosną koszty naszego biznesu. Coraz trudniej znaleźć nam punkt w naszych rachunkach, dzięki któremu możemy zaoszczędzić. Fala wzrostu cen powoduję spadek zapotrzebowania na wszystkie produkty, w tym te, które my oferujemy. Ludzie coraz mniej kupują produktów naszej firmy, coraz więcej musimy przeznaczyć środków na promocję i marketing. Jednym słowem nasz własny biznes kręci się coraz wolniej. Wisi nad nami coraz częściej widmo konieczności zwinięcia interesu albo przynajmniej zawieszenia na jakiś okres. Dniem i nocą pochylamy się nad własną firmą, żeby znaleźć sposób jak przetrwać w tym trudnym okresie i utrzymać się na zielonej wyspie zyskowności. Zmniejszamy zatrudnienie, optymalizujemy produkcję, zastanawiamy się jak zwiększyć sprzedaż. Wprowadzamy nowe promocję, które mają przyciągnąć nowych klientów do naszej firmy. Wiele nieprzespanych nocy, ciężkich dni. Aby zwiększyć nasze szanse na przetrwanie, rozszerzamy naszą działalność gospodarczą na spokrewnione rynki, aby tam poszukać nowych klientów i nowych środków dla naszego własnego biznesu. Cieszymy się, gdy nasze działania przynoszą, choć skromny efekt. Kiedy możemy przetrwać kolejny miesiąc i rok. Martwimy się nie tylko o nas, nasze rodziny, ale także naszych pracowników i ich rodziny. Oni też traktują swoją pracę dla nas jak pracę w swoją własnej firmie. Dzięki dobrej ocenie sytuacji, zaangażowaniu naszym i naszych pracowników nie dajemy się zatopić i ciągniemy wózek do przodu. Jeszcze bardziej istotne w tym trudnym okresie jest planowanie. Każdy fałszywy ruch w naszym biznesie w tych trudnych czasach może spowodować duże straty, które w konsekwencji będą nas kosztować zakończeniem działalności gospodarczej. Spokój i opanowanie oraz konsekwencja w działaniu będzie lekiem na chorobę zwaną kryzys. Dzięki temu nasza własna firma przetrwa te trudne dla wszystkich czasy.

Nie łatwy biznes

Nie łatwy biznes Decydując się na własny biznes coraz to mniej osób widzi tylko i wyłącznie plusy z tego rodzaju sposobu na zarabianie pieniędzy. Własna firma jednak nie jest tak łatwym chlebem powszednim jakby mogło się wydawać. Wiele osób pracując w prywatnych firmach ma dość ciągłej nagonki i pracowania nadgodzin, aby zarobić więcej pieniędzy, dlatego też własna działalność w takiej sytuacji wydaję się jedynym wyjściem z tego martwego punktu. Jednak jest to odpowiedzialna kwestia. Zanim zaczniemy czerpać korzyści z tytułu własnej firmy czeka nas wiele przeszkód, z którymi to będziemy musieli sobie poradzić. Na samym wstępie ważny jest odpowiedni pomysł oraz biznes plan. Wybadanie rynku z pewnością skutecznie odbije się na naszym pomyśle Zanim jednak zaczniemy zarabiać pieniądze musimy zmierzyć się z urzędami, zakładami ubezpieczeń społecznych. Doskonałym sposobem na własna firmę może być złożenie wniosku o dofinansowanie z unii europejskiej. Z tego rodzaju pomocy pieniężnej na samym starcie skorzystało bardzo wiele osób. Warto się spieszyć gdyż środki unijne również mają swój limit. Zanim zaczniemy liczyć pierwsze zyski nie uniknione jest leczenie strat a dokładniej mówiąc inwestycji, Na rozwój firmy potrzeba ludzi, którzy to będą gotowi dla nas pracować. Regularne wypłaty odprowadzanie podatku do budżetu państwa i wiele innych ukrytych kosztów z tytułu prowadzonej firmy czeka na każdego nowego przedsiębiorcę. Własna firm nie polega na przyjściu na ustawowe osiem godzin do własnego biura i skończeniu pracy, ale na ciągłej czujności,. Mając własny interes musimy być gotowi na przeciwności 24 godziny na dobę, bo to tylko od nas i wyłącznie zależy czy nasza firma będzie przynosiła zyski. Jak widać sprawa nie przedstawia się wcale tak łatwo jak to się wydaję? Ciągłe ukryte koszty, problemy z urzędami skarbowymi i wiele innych ukrytych niespodzianek czeka na każdego nowego prezesa. To właśnie poprzez tak duże korzyści z wiązane z własną działalnością wiele osób rezygnuje z osobistego rozwoju poprzez brak wystarczających środków pieniężnych.

Wspólny biznes

Wspólny biznes Decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej musimy zdawać sobie z sprawę z nie dogodniej i utrudnień, jakie to na nas czekają. Jedno w życiu jest pewne jak to mawia słynne przysłowie śmierć oraz podatki. I to waśnie zanim zejdziemy z ziemskiego świata decydując się na własną działalność gospodarcza będziemy zmuszeni płacić podatki oraz odprowadzać podatek VAT. Odprowadzanie składek od przychodów oraz z tytułu prowadzonej działalności jest podstawą. Dodatkowe rozchody będą związane również z zatrudnieniem pracowników gdyż i na nich będziemy musieli odprowadzać składki zarówno zdrowotne rentowe wypadkowe i emerytalne. Cały system biznesowy jest ciężki do ogarnięcia przez nowicjusza. Zakładając własną firmę możemy zawsze zdecydować się na spółkę z inną osobą. Tego rodzaju firm, spółek tak zwanych z ograniczoną odpowiedzialnością bądź partnerskich jest bardzo dużo. Spółka może być doskonałym rozwiązaniem na rozwinięcie skrzydeł i na postawienie pierwszych kroków dla partnera, który to dopiero uczy się biznesu od podstaw. Najważniejszym rozwiązaniem będzie przeprowadzanie badania rynku oraz skonstruowanie odpowiedniego biznes planu dzięki to, którym możliwe będzie lepsze przedarcie się wśród konkurencji. Odpowiedni biznes plan to podstawa udanego biznesu i możliwość otrzymania dodatkowych dotacji z Unii Europejskiej. Bardzo dużo osób mających pomysł na własną firmę mogło ruszyć pełną parą dzięki dotacją z Unii. Wspólny interes jest o tyle łatwiejszy, iż wszystko w nim jest dzielone na dwa zarówno koszty jak i przychody. Pamiętajmy, iż ważną kwestią jest reklama naszej działalności, bez której to nie będzie możliwy rozgłos o naszej działalności jak i o usługach, które świadczymy. Najlepszym rozwiązane jest Internet i własna strona internetowa dzięki to, której możemy zaistnieć i zyskać nowych potencjalnych klientów. Internet to podobnie jak inne formy reklamy takie jak gazeta czy telewizja doskonale wywiązuje się ze swojego zadania i pozwala zyskać nowych klientów.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej Artykuł ten pozwolę sobie zacząć słowa jakże wielkiego poety – Henryka Sienkiewicza. Bowiem rzekł on kiedyś: „… ludzie w różny sposób zdążają do celu, jaki każdy ma przed sobą, to jest do sławy i bogactwa, jeden oględnie, inny gwałtownie, jeden przemocą, inny podstępem, jeden cierpliwie, inny niecierpliwie – a każdy tymi różnymi sposobami może tam dojść.” Dlaczego akurat ten cytat spośród tak wielu? Bowiem dotyczy on naszej ciężkiej pracy. Każdy z nas dąży do swojego wyznaczonego (innego) celu, w całkiem inny sposób. Każdy z nas ma inne wartości. My jednak zajmujemy się prowadzeniem własnej firmy. Jak wiemy, założenie własnego interesu wcale nie jest prostą sprawą. Tylko Ci wytrwali zwyciężą i będą żyć tak jak tego chcieli, tak jak marzyli o tym podczas zakładania swojej firmy. Własny interes to nie lada wyzwanie. Musimy, więc poświęcić bardzo dużo swojego wolnego czasu, by załatwić wszystko, co niezbędne i by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Musimy liczyć się również z ogromem konkurencji, niemal w każdej dziedzinie, dlatego jak każdy wie – dobry pomysł na biznes, to już połowa sukcesu. Chcąc zacząć prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinniśmy dobrze się do tego przygotować, być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi ustawami, rankingami, czytać wiele poradników, książek itp. W wielu miastach również, organizowane są kursy, dotyczące prowadzenia swojej własnej firmy, które znacznie mogą nam ułatwić rozkręcanie naszego interesu. Pamiętajmy by nie podejmować pochopnie żadnych decyzji, związanych z założeniem jak i z prowadzeniem swojego interesu. Musimy mieć głowy na karku, dawać z siebie wszystko, by później nasza firma świetnie prosperowała i zarabiała na siebie i jeszcze na nas i naszą rodzinę, bo przecież o to nam chodzi, takie są główne założenia podczas pomysłu na biznes – swój własny. Na początku sami musimy odpowiedzieć sobie, jaki biznes chcemy otworzyć, w czym czujemy się dobrze, co może przynieść nam dobry zarobek. Warto jest działać powoli, rozważnie, by później znaleźć wyjście z każdej sytuacji, by poradzić sobie w chwilach kryzysu, musimy również być nastawieni na znikome zarobki, na początku prowadzenia własnej działalności gospodarczej.