Wpisy z Luty 2012

Dobra organizacja, kluczem do sukcesu

Dobra organizacja, kluczem do sukcesu Własna firma, nawet, jeżeli składa się tylko z jednego pracownika, czyli jej właściciela to organizacja i jako taka powinna być od początku dobrze zorganizowana. Powinno być jasne, co dzieje się z pocztą, która przychodzi do firmy, czy to będzie zapytanie ofertowe, czy zapytania o pracę, czy może oferta reklamowa firmy, która chce z nami współpracować. Wcześniej ustalone procedury, które określają, co robić, zdecydowanie ułatwiają pracę i przyspieszają działanie, a to w działalności gospodarczej jest istotne i wpływa znaczące na wzrost dochodów. Dobra organizacja to także jasno sprecyzowane zakresy obowiązków poszczególnych pracowników. O wiele łatwiej się pracuje, gdy każdy wie, co ma robić. Nie potrzeba wtedy marnować czasu na zastanawianie się, kto ma odebrać towar, bo właśnie przyjechał dostawca, a kto ma obsłużyć klienta, który właśnie zawitał do naszej, własnej firmy. Z pozoru wydają się nam błahe takie rzeczy. Jak głębiej się zastanowimy, to z tych wielu drobiazgów uzbiera nam się sporo, zmarnowanego czasu. A zmarnowany czas to także zmarnowana szansa na rozwój naszego własnego biznesu. Później dopiero przy analizie porażki, o ile taką robimy, dochodzimy do wniosku, gdzie popełniliśmy błąd. Sztuką jest prowadzić własną firmę i uniknąć poważnych błędów. Możemy korzystać z doświadczeń innych, podobnych nam firm. Najlepiej uczyć się na cudzych błędach, nie swoich. Mniej to nas tez kosztuje. Są czynności, które każdego dnia musimy wykonać. Są na stałe wpisane do kalendarza obowiązkowych czynności. Zastanówmy się jak można usprawnić te niezbędne, ale zapewne czasochłonne zadania. Może komuś możemy je zlecić, kto zrobi to za nas szybciej i taniej. Pamiętajmy, że rozwój naszej własnej firmy powinien być dla nas najważniejszy i ten cel powinien nam przyświecać w każdym działaniu. Rozejrzyjmy się, jak to jest rozwiązane u zaprzyjaźnionych z nami firm, jak u partnerów, z którymi współpracujemy albo nawet u konkurencji. Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu w biznesie jest dobra organizacja i jej usprawnianie powinno być naszym priorytetem zawsze.

Założenie własnej firmy – ryzyko?

Założenie własnej firmy – ryzyko? W ponad 90-ciu procent przypadków założenie własnej działalności gospodarczej wiąże się ze sporym kosztami z wkładem własnym w firmę. Warto jest dużo wcześniej odłożyć pieniądze, by nie zaczynać od przysłowiowego „zera”. Każdy interes wiąże się również ze swego rodzaju ryzykiem. Nigdy nie możemy być, bowiem w stu procentach pewni, że interes „wypali”, że nasza firma będzie dobrze prosperowała. Praktycznie każdy krok w naszym życiu, krok w przyszłość niesie ze sobą pewnego rodzaju ryzyko, że coś może się nie udać. Jeśli jednak jesteśmy zdeterminowani, wiemy, czego chcemy, dążymy do celu, to zapewne uda nam się stworzyć firmę, która szybko będzie na siebie, a przede wszystkim na nas i naszą rodzinę zarabiała. Owszem musimy sobie zdawać sprawę z tego, że na początku własna działalność gospodarcza pochłonie cały nasz czas, jednak, gdy załatwimy już wszystkie formalności związane z biznesem będziemy mogli się już tylko cieszyć ze statusu „szefa firmy”. Jeśli mamy odpowiednie podejście, potrafimy podejmować dobre decyzje, mamy wsparcie wśród bliskich, to sukces jest nam pisany. Jeśli jednak, poddajemy się już na początku, na małych przeszkodach to niestety, ale sukces nie jest nam pisany i nie ma sensu „bawić się” w zakładanie własnego interesu. Warto jest przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, dobrze rozeznać się na rynku, znać oferty naszych potencjalnych firm konkurentów, wiedzieć, czego mogą oczekiwać od nas nasi przyszli klienci. Wierząc w siebie, wierząc w odniesienie sukcesu, wreszcie będziemy mogli robić to, co nam się podoba, to, co chcemy i dodatkowo zarabiać na tym. Cóż, więc chcieć więcej. Na początku będzie ciężko, jednak z czasem, nasza firma rozwinie się – a musimy sporo uwagi poświęcić rozwojowi naszej firmy – wtedy będziemy mogli spokojnie usiąść i powiedzieć sobie „Jestem z siebie dumny\dumna udało mi się!”. Warto jest realizować swoje plany, zwłaszcza te związane z założeniem własnej firmy, by na starość wiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, by polepszyć swoje dotychczasowe życie, nawet, jeśli to „polepszanie” wiązało się z wieloma nerwami i problemami, – bo tych uniknąć się po prostu, nie da.

Internetowe dobro

Internetowe dobro Wraz z rozwojem komputerów i elektroniki na coraz to większym znaczeniu zaczął nabierać Internet. Obecnie Internet jest wszędzie w lokalach, kawiarniach hotelach a nawet w pociągach. Życie bez Internetu dla wielu osób jest nie do wyobrażenia., a przecież jeszcze jakieś 20 lat temu nikt nie myśli nawet, iż takie cudo techniki i ludzkiej komunikacji jakiem jest bez wątpienia Internet może istnieć. Dziś Internet to nie tylko narzędzie służące do komunikacji, ale także do pracy i zarabiania pieniędzy. To właśnie w Internecie wiele osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Każda firma, która to chce dobrze się zareklamować i istnieć na tak twardym rynku musi posiadać stronę internetową w sieci dzięki to, której będzie możliwa do znalezienie. Internet służy wielu osobą, jako narzędzie do prowadzeni własnej działalności gospodarczej. Znajdziemy w nim wiele sklepów z różnego rodzaju branż od alkoholowej ze świetnymi sklepami internetowymi proponującymi nam doskonałe zagraniczne wina aż do sklepów odzieżowych z czytelnie poukładanymi kategoriami garderoby. Własny interes w Internecie jest o wiele wygodniejsza formą na zarabianie pieniędzy dla wielu ludzi poprzez swobodę, jaka nam oferuję. Oczywiście musimy odprowadzać wszelkiego rodzaju podatki odliczać VAT i tym podobne koszty, ale dużą zaleta jest to, iż nie potrzebujemy namacalnego budynku, w którym to przykładowy sklep musi się znajdować. Wszystko, co potrzebujemy to własna strona internetowa i miejsce w Internetowej cyberprzestrzeni. Własna firma w sicie stała się stałym źródłem dochodu dla bardzo dużego grona osób a liczba użytkowników, którzy zajmują się działalnością handlową lub usługową przez Internet stale rośnie. Nic dziwnego, iż nawet w Internecie istnieje bardzo duża konkurencja, z którą to trzeba sobie jakoś radzić. Zanim zdecydujemy się na własny biznes w Internecie warto przenalizować rynek internetowy i wytropić tę najbardziej rozchwytywaną branżę dzięki to, której będzie możliwe zarabianie dużych pieniędzy.

Chcę stać się niezależnym finansowo

Chcę stać się niezależnym finansowo Coraz więcej ludzi myśli o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Masz dosyć pracowania „dla kogoś”, chcesz wreszcie robić wszystko dla siebie i swojej rodziny i być samemu sobie szefem? Prowadzenie własnej firmy, wcale nie jest takie proste do rozpoczęcia, jeśli jednak wszystko dokładnie przeanalizujesz, przygotujesz się na wszystko, co może Cię spotkać, sukces masz w kieszeni. Pozytywne nastawienie to najważniejsza kwestia, również wsparcie bliskich może przyczynić się do naszego sukcesu. Jaki jednak interes otworzyć, by nie musieć brać ogromnych pożyczek? Coraz więcej słyszy się o tak zwanym e-biznesie. Teraz możemy założyć firmę, siedząc w domu, przed swoim komputerem, to jednak nie wszystko – wciąż możemy sprawować kontrolę nad swoją firmą, również w domu, w dowolnym czasie, wystarczy nam tylko komputer. Sklep internetowy, reklama, pozycjonowanie stron – te i wiele innych firm możemy założyć. Sami wreszcie możemy na siebie zarabiać, często – łatwo i przyjemnie, bez wychodzenia z domu, bez ciężkiej pracy fizycznej. Inwestowanie na giełdach również może odbywać się w naszych domach, branie udziałów w przeróżnych zakładach itp. Jednak, do takiego zarabiania firma nie jest konieczna ani też żadna działalność gospodarcza, jedyne, co – wkład pieniężny, musimy również liczyć się z utratą całego kapitału. Od zawsze, bowiem wiadomo, że trzeba ciężko pracować, by później nasz trud został nagrodzony. Nigdy się nie poddawajmy, stwórzmy własną firmę, dążmy do tego, by dobrze prosperowała, nawet w chwilach kryzysu, jaki właśnie dopadł nasz kraj. Jeśli mamy już dobry pomysł na biznes, to już mamy połowę sukcesu za sobą. Dobre rozeznanie na rynku, wśród potencjalnych konkurencji. Musimy również wiedzieć, czego może od nas oczekiwać klient, a czego będzie oczekiwał na pewno. Każda, nawet najmniejsza odpowiedź może nam pomóc. Jak wiemy, wśród tylu sklepów, czy firm, klient wybierze tę, która najbardziej mu odpowiada i jest stosunkowo tania? Wiadomo, będzie wolał wydać więcej, ale dobrze się czuć rozmawiając ze sprzedawcą, czy dobijając transakcji z szefem danej firmy.