Wpisy z Styczeń 2012

Własna szansa

Własna szansa Dla bardzo wielu osób własna firma jest najlepszym sposobem pracy. Jednak aby własna działalność przynosiła satysfakcję z pracy oraz zadowalające dochody, należy dbać o jej rozwój i na bieżąco załatwiać wszelkie związane z jej prowadzeniem sprawy. Przed podjęciem decyzji o prowadzeniu własnego interesu warto jednak najpierw dobrze zastanowić się nad branżą, w której mamy zamiar działać, oraz dokładnie zaplanować wszystkie kolejne kroki rozwoju firmy, gdyż tylko wtedy ma ona szanse powodzenia. Własny interes to także konieczność rozliczania się z takimi instytucjami, jak ZUS i Urząd Skarbowy. Ponieważ jednak przepisy tych instytucji bywają dość zawiłe, przy zakładaniu działalności trzeba także pomyśleć o tej, niezwykle zresztą ważnej kwestii, i znaleźć odpowiednią firmę lub osobę która zajmie się prowadzeniem księgowości firmy. Dzisiaj chcąc otworzyć własny biznes wiele osób ma możliwość skorzystania z pomocy w postaci dotacji czy dopłat, co sprawia, że osób prowadzących własną działalność gospodarczą przybywa niemal z roku na rok. Większość osób, które zdecydowały się na ten krok nie żałuje swojej decyzji, gdyż osiągają zadowalające dochody i przede wszystkich wskazują na to, że mają dużą satysfakcję z pracy. Co lepsza najwięcej osób cieszy fakt bycia samym dla siebie szefem. To właśnie praca na rachunek innych wiele osób zniechęca do pracy na etat w prywatnej firmie. Założenie własnej działalności jednak nie jest tak proste jakby mogło się wydawać a nawet, jeśli już znajdziemy odpowiednie środki pienienie musimy się liczyć z ciągłym sterem a przede wszystkim wielką odpowiedzialnością, którą to będzie na nas spoczywać. Doskonałym rozwiązaniem, który z pewnością podzieli nasze obowiązki jest wejście w spółkę z partnerem. Pamiętajmy jednak, aby nas partner był szczery i rzetelny wobec nas. Znane są przypadki oszust finansowych w firmach i to przez własnych wspólników, dlatego też warto zabezpieczać się przed niechcianymi sytuacjami i uniknąć rozprawy na drodze sądowej.

Jak być bliżej sukcesu?

Jak być bliżej sukcesu? W artykule tym zajmiemy się właścicielem firmy, nami samymi, by później móc stworzyć doskonale prosperujący, własny interes. Przede wszystkim, najważniejsze jest nasze dobre podejście do samych siebie jak i do prowadzenia firmy, czy własnej małej działalności gospodarczej. O czym mowa? A oczywiście o pozytywnym myśleniu. Jeżeli już na początku mówicie, że wam się nie uda, że nie potrzebnie próbujecie i wkładacie w swój biznes tyle starań, to faktycznie – odpuśćcie i dajcie się wykazać tym zdeterminowanym, którzy od samego początku, pozytywnie myślą o swoim sukcesie, bo tylko oni naprawdę będą dążyć do celu i nawet, jeżeli z początku będzie się wszystko waliło – za parę lat odniosą niesamowity sukces. W prowadzeniu własnych firm, nie ma miejsca dla tych, którzy boją się konsekwencji, czy dla tych, którzy twierdzą, że sobie nie poradzą. Jeśli takim człowiekiem jesteś – nie otwieraj firmy, nie zakładaj żadnej działalności, bo Ci się nie uda! PZYTYWNE NASTAWIENIE, MIMO WSZYSTKO – JEST NAJWAŻNIEJSZE. To wasza własna wyobraźnia i twórcze myślenie sprawi, że odniesiecie sukces podczas prowadzenia swojej firmy. Ba! i to wcale nie mały sukces! Podczas tworzenia „biznesplanu” powinniśmy odpowiedzieć sobie na wszystkie, nawet z pozoru błahe pytania w bardzo konkretny sposób. Do wszystkiego podejść na poważnie, ponieważ każdy szczegół może być dla nas bardzo ważny, może nawet zaważyć na dobrym prosperowaniu naszej własnej działalności gospodarczej. Każdy z nas, kto chce założyć swoją firmę, musi liczyć się z odpowiedzialnością, jaką bierze sobie na swoje barki. Każdy zapewne liczy się z tym, że nie wszystkie pomysły mogą nam pomóc w rozwijaniu swojej firmy. Jeśli chcemy być coraz bliżej sukcesu, który zaplanowaliśmy, musimy wciąż dążyć do samo udoskonalenia. Warto jest jednak rwać włosy z głowy, poświęcać cały swój wolny czas na stworzenie własnej firmy, ponieważ z odpowiednio dobrym nastawieniem, dobrymi myślami, pozytywnym nastawieniem naszych bliskich na nasz sukces, możemy zdziałać bardzo wiele i zarabiać duże pieniądze, o czym przecież marzy każdy z nas.

Własna firma drogą do wolności finansowej

Własna firma drogą do wolności finansowej Wolność jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Wolność finansowa jest częstym marzeniem, które można zrealizować rozpoczynając własny biznes. Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem, ale też i przygodą. Jeżeli dobrze określimy swoje cechy osobowości i zaczniemy zajmować się tym, na czym się znamy albo przynajmniej, co nas pociąga i fascynuję, mamy dużą szansę, że interes, który będziemy prowadzić, okaże się dużym sukces. Własna firma musi stać się naszym życiem, nie można zajmować się tym po godzinach czy w weekendy. Jeżeli naprawdę chcemy osiągnąć sukces w biznesie i cieszyć się wolnością finansową, musi poświęcić się temu zajęciu bez reszty. Nasz własny biznes, przynajmniej na początku musi nas interesować bardziej niż własna żona i własne dzieci. Każdą chwilę musimy poświęcić na myślenie o tym jak rozkręcić skutecznie naszą działalność gospodarczą, tak, aby zainwestowany przez nas czas i środki szybko przyniosły efekty i zwróciły się ze sporą nawiązką. Dużo łatwiej będzie nam poświęcać się wiele godzin ciężkiej pracy, jeżeli to, co będziemy robić, będziemy czynić z pasją. Jeżeli zaangażujemy nasze serce, nasza ciała i umysł będą męczyć się zdecydowanie wolnej, a zadania będziemy wykonywać zdecydowanie szybciej. Niebagatelną sprawą jest dobre przygotowanie gruntu. Przede wszystkim wykonanie porządnego biznesplanu, w którym bardzo szczegółowo opiszemy sytuację naszego biznesu. Przedstawimy otoczenie rynkowe, w którym przyjdzie nam działać, ofertę produkty oraz klientów naszej własnej firmy. Im więcej czasu poświęcimy na zaplanowania naszego interesu, tym mniej później czasu będziemy musieli poświęcić na czynności zbędne, które nie tylko nie sprawią wzrostu naszych zysków, ale też i nie przyciągną do nas klientów. Jeśli tylko mamy pomysł na własny biznes, nie bójmy się przystąpić do jego realizacji. Zaplanujmy w miarę dokładnie krok po kroku, co zrobić, aby przekształcić pomysł w dobrze prosperujący interes. W jaki sposób przyciągnąć do firmy klientów, którzy nie tylko kupią nasze produkty, ale jeszcze będą wracać często po następne.

Zostać bogatym – mieć pomysł na biznes.

Zostać bogatym – mieć pomysł na biznes. Jeśli posiadamy już pomysł na swój biznes, to połowa sukcesu jest już za nami. Teraz trzeba dobrze rozeznać się na rynku firm, by wiedzieć, czy nasz pomysł na pewno nam się opłaci, czy warto w niego inwestować i czy potencjalni klienci będą zadowoleni z naszej nowo otwartej firmy, z naszych usług, które im chcemy zaoferować. Jak wiemy, im większy kapitał na założenie firmy, tym lepiej? Nikt nie założy firmy, bez pieniędzy. Opłaty są niezbędne, jeżeli chcemy by nasza działalność gospodarcza była zarejestrowana, byśmy zgodnie z prawem mogli ją prowadzić, by wszystko było legalne, a jak wiemy, wcale nie jest to proste. To właśnie, przez wszystkie niedogodności, bieganie po urzędach, załatwianie papierkowych spraw ludzie zniechęcają się i nie chcą założyć swój interes, o którym myślą bardzo często. Jeżeli mamy kiepskie podejście do swojego interesu, do założenia własnej firmy, lepiej jej nie zakładajmy, bo to tylko strata czasu. Ci jednak, którzy są zdeterminowani, wiedzą, czego chcą, nie boją się wyzwań i są nastawieni na sukces – osiągną go – owszem, będzie to wymagało sporo czasu i nerwów, ale będzie się nam cały ten wysiłek i trud opłacał. Własna firma to nie lada wyzwanie, jednak nie powinniśmy się poddawać nigdy, w dążeniu do celu, który sobie założyliśmy. Nie ważne jak długo będziemy się starać o założenie firmy, ważne, że jeśli będziemy robić wszystko na 100 procent, firma zacznie na siebie zarabiać, a co najważniejsze – zarabiać na nas i na naszą rodzinę, na polepszenie dotychczasowego życia. Można postawić wszystko na jedną kartę i liczyć na szczęśliwe zakończenie, możemy też działać rozważnie, powoli i mieć niemal stu procentową pewność, że firma będzie świetnie prosperowała. Niemal? – Ponieważ nigdy nie możemy mieć stu procentowej pewności, że klienci, do których będzie skierowana oferta naszej firmy, nie znajdą kogoś, kto zadowoli ich bardziej niż my. Stąd potrzebne nam badania rynku, by wiedzieć, co klienci potrzebują i czego oczekują – i właśnie to, musimy się im starać dać.